شركت بین المللی توسعه ساحل و فراساحل نگین کیش طی آگهی شماره ۷۱۲۵۷۵/۴۱ مورخ ۲۹/۰۹/۱۳۸۹ مندرج در روزنامه رسمی شماره ۱۹۱۸۲ مورخ ۱۶/۱۰/۱۳۸۹ به شكل سهامي خاص تحت شماره ۸۶۵۴ در اداره ثبت شركت ها و مالکیت صنعتی منطقه آزاد جزیره کیش ثبت شده است.
در حال حاضر این شركت به عنوان هلدینگ حمل و نقل شرکت سرمایه گذاری غدیر(سهامی عام) به شمار می رود و محل اصلی آن در تهران واقع گردیده است.
کشتیرانی، خدمات دریایی و بندری و حمل و نقل ریلی به عنوان محورهای اصلی حال حاضر فعالیت هلدینگ حمل و نقل غدیر بر شمرده می شوند.
در ابتدای امر فلسفه تشکیل این هلدینگ مدیریت زنجیره تامین و لجستیک سایر هلدینگ های تابعه شرکت سرمایه گذاری غدیر بوده است اما مطابق برنامه ریزی ها و جهت گیری های صورت گرفته، فعالیت های این هلدینگ تنها محدود به حمل محصولات درون گروهی نخواهد بود و در نظر است تا سهم بیشتری از بازار حمل و نقل کشور در اختیار گرفته شود.
شرکت های تابعه این هلدینگ در زمان وضع تحریم های ظالمانه علیه کشور، با بهره مندی از اعتبار، توانمندی و ارتباطات بین المللی خود، گام بلندی در جهت حفظ منافع سایر هلدینگ های تابعه شرکت سرمایه گذاری غدیر برداشته و نقش سازنده ای در این خصوص ایفا نموده اند.
این هلدینگ مصمم است به عنوان شرکتی پیشرو در عرصه صنعت حمل و نقل کشور، بهره مند از اعتبار بین المللی و در حد شان و جایگاه هلدینگ بزرگ چند رشته ای غدیر به ایفای نقش موثر و سازنده بپردازد.

موضوع فعالیت
فعاليت اصلي شركت مطابق با ماده ۲ اساسنامه، عبارت است از :
– كليه فعاليت هاي خدمات فنی و مهندسی، پیمانکاری، اجراء، مشاوره و مدیریت طرح های صنعتی و تولیدی به ویژه در بخش صنایع دریائی، نفت و گاز و انرژی، بنادر و دریانوردی، حمل و نقل دریایی، هوایی و ریلی و جاده ای منفردا و یا مشترکاٌ.
– واردات و صادرات، خرید و فروش، تولید و بازاریابی غیر هرمی و غیر شبکه ای، تامین و تجهیز کلیه امکانات مورد نیاز و مورد مصرف در صنایع دریایی، نفت و گاز و حمل و نقل.
– اخذ وام و تسهيلات از بانك ها و موسسات مالي و اعتباري در داخل و خارج از کشور.
– کلیه خدمات بندری و دریایی، لایروبی، یدک کشی، چراغ های دریایی، تجسس و نجات، راهنمایی کشتی ها، هیدروگرافی، تخلیه و بارگیری، ارائه خدمات پایانه های کانتینری.
– اخذ نمایندگی از و به شرکت های داخلی و خارجی از جمله خطوط کشتیرانی.
– شرکت در کلیه مناقصات و مزایدات و هرگونه فعالیت که بطور مستقیم و غیرمستقیم با موضوع شرکت مرتبط باشد.