این شرکت در سال ۱۳۸۴ به نام شرکت حمل و نقل ریلی نیرو تاسیس گردید و در سال ۱۳۹۴ به شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان تغییر نام یافت و در حال حاضر با دارا بودن ۱۱۰۰ دستگاه واگن مخزندار ملکی و همچنین وجود بیش از ۱۰ شعبه در سراسر شبکه ریلی کشور از جمله بندرعباس، ری، اراک، مشهد، اصفهان و یزد توانایی حمل و نقل ریلی انواع فرآورده های نفتی و مایعات سوختی و شیمیایی قابل حمل با تیپ واگن های مخزندار خود را در شبکه ریلی داخلی و اروپا دارد.

قریب به ۴۰% از کل محمولات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در شبکه ریلی کشور توسط واگن از مخزن دار این شرکت به دست متقاضیان (اعم از نیروگاه های سراسر کشور، بنادر و …) می رسد و بعلاوه این شرکت نقش به سزایی در حوزه ی حمل و نقل ریلی انواع روغن های خوراکی، روغن های صنعتی و نفت-گاز ایفا می نماید.

دستیابی به جایگاه اول منطقه در حمل و نقل ریلی انواع فرآورده های نفتی، روغن های خوراکی و صنعتی، تثبیت و ارتقای سهم ۴۰ درصدی در بازار حمل و نقل مخزنداران ریلی کشور و رهبری مدل حمل و نقل ترکیبی با تانک کانتینر ا زمهم ترین اولویت های عملیاتی این شرکت به شمار می رود.

سرعت عمل، سهولت و کیفیت در ارزش آفرینی برای مشتریان و تعاملات مستمر با ذینفعان در سایه بهره گیری از دانش تخصصی و کارکنان مجرب از جمله ارزش های بنیادی این شرکت تلقی می گردد.

آدرس: تهران، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، بن بست بهار، پلاک ۹

تلفن:  ۸۴۰۱۳۰۰۰ ۲۱ ۰۰۹۸

فکس:   ۸۸۶۲۶۶۴۰ ۲۱ ۰۰۹۸

وب سایت: http://www.prtdc.ir

ایمیل: info@prtdc.ir